| Mirceadumb a întrebat:

m.am apucat de kickbox de o săptămână și imi place. merg cu drag la antrenamente, numai ca nu îmi ies toate tehnicile. eu am 1, 70 vreo 66 kg si 18 ani. Credeți ca e pea târziu pentru sport? ca fac degeaba? oare daca mă tin, voi putea ajunge sa ma descurc cu cei de vârsta mea? cam după cat timp încep sa leg toate și sa se simtă ceva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti foarte la inceput si este normal sa nu stapanesti tehnicile, trebuie mult antrenament pentru a le executa corect. O sa incepi sa le stii abia dupa multe repetari, poate dupa 6 luni - 1 an.
Nu este tarziu sa faci acest sport, daca nu reusesti la nivel de profesionist este bine pentru pregatirea ta fizica.

| LimonadaBaa a răspuns:

E normal sa nu stii loviturile, garda etc, pentru ca esti la inceput.E prea tarziu pentru a face performanta.Gandeste-te ca unii de varsta ta sunt deja campioni nationali, au participat la competitii internationale, nu o sa poti sa ii bati, au mult prea multa experienta.

| Mirceadumb explică (pentru LimonadaBaa):

Am înțeles. dar ma gândesc ca pentru conditia mea fizica ma ajuta. chiar si pentru aparare. adica comparativ cu cineva care nu face deloc eu zic ca o sa se simta o diferență. ce părere aveți?

| LimonadaBaa a răspuns (pentru Mirceadumb):

Pentru conditia ta si pentru aparare te va ajuta foarte mult. Daca asta vrei, tine-te de acest sport.

| AnimeStyle a răspuns:

Ascultam... Eu fac karate shotokan si am 14 ani. Fac de 6 luni. Tu ai 18 ani.