Întrebare recomandată | GabiGG a întrebat:

Ma numesc Gabi si am 26 de ani si 1.70 inaltime.Sunt un fost jucator de volei care isi cauta o echipa dar nu stiu cu cine ar trebui sa vorbesc sau unde sa verific daca acest lucru mai este posibil avand in vedere varsta si inaltimea mea. Am jucat volei in generala si in liceu dar pana la urma nu am mai continuat, la 22 de ani m-am intors sa joc din nou volei la nivel amator si am participat pana acum la 13 turnee de amatori castigand 2 medalii de aur 2 de argint si restul de bronz. Intrebarea mea este daca exista undeva sa te poti inscrie intr-o echipa sau cel putin sa incerci sa intri in acea echipa, ca un fel de volleyball try out. Multumesc happy

2 răspunsuri:
| 2FanMessi2 a răspuns:

Salut Gabi, eu ti-as sugera sa contactezi antrenorii de la echipa/echipele la care ai vrea sa te inscrii.
Daca le arati ca ai ambitie, si ca stii ce vrei de la tine sunt multe sanse ca tu sa intri in acea echipa si cine stie sa joci si la nationala.
Aceeasi situatie o am eu cu fotbalul doar ca eu am 15 ani la mine inca este timp.
Iti urez succes. happy

| alexulmeanu a răspuns:

Eu nu prea știu Poate te duci la un expert