| KamiKaze123456 a întrebat:

Ma puteti ajuta daca stiti cum cum pot sa imi fac propria placa de longboard? doar ca nu stiu din ce lemn se putea sa mi-o fac. Puteti va rog sa imi spuneti ce lemn imi trebuie, cât costa, de unde cumpăr? Am vazut pe youtube ca se lipesc mai multe bucăți pentru a face placa imi puteti spune si ce fel de lipici este acela? Sau daca stiti de unde sau putea sa imi cumpăr.

2 răspunsuri:
| Seigy a răspuns:

Salut,pentru a-ti face o placa de long,i-ti recomand fasii de artar, le lipesti intre ele cu adeziv pentru lemn("moment", un adeziv foarte bun), fasiile nu costa mult, cu tot cu adeziv ajungi la maxim 120 de lei mai ales ca placi mai mari de 1, 15 m pe 26cm latime nu-ti trebuie. Daca doresti sa-i dai si foma in sensul de a-l indoii poti sa faci asta aplicand apa fiarta pe lemn si sa ii dai forma pe o presa facuta de tine sau speciala.

| Tudor_Sergiu_1990 a răspuns:

Te duci la mă-ta mare si ii rupi o scândură din gard, 4 rulmenți si gata