| xcristYx a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine sa devin mai bun la skandenberg adica sa imi intaresc inchieietura si alte exercitii sa am tehnica.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

- antrenamente tip strong-man la sala ( nu tip culturism clasic )
- antrenamente la club, la masa speciala de skandenberg cu profesionisti
- antrenamente specifice (rotatori, flotari in degete, tractiuni in prosop, etc. )

Combinat cu mese bogate in proteine, pentru forta.

| feraryyy78 a răspuns:

Poti merge la sala si in acelasi timp sa mergi si la inot.

| Sarah64 a răspuns:

..Incearca sa te duci la sala si sa faci antrenamente mai mult bazate pe intarirea incheieturii....incearca haltere, masini speciale etc..Sau pur si simplu cate o juma de ora pe zi gimnastica pe maini, si bineinteles exersand cu persoane vei mai putea sa te intaresti. Sper ca te-am ajutat. Funda? [; x]

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sarah64):

Sfat superficial si cersire de funda... penibil

| alle18 a răspuns:

Paii...Sa tragi de fiare la sala de forta si sa ai un regim alimentar bine pus la punct...