| LolaLOL98 a întrebat:

Maine am proba sportiva la "Liceul Pedagogic "Carmen Sylva" din Timisoara si mi se cere la aceasta proba cam asa: "Proba de aptitudini fizice.
Va consta in verificarea aptitudinulor fizice prin:
a) reproducerea dupa model a 2-3 exercitii de influentare selectiva a aparatului locomotor;
b) 3-4 elemente de gimnastica acrobatica din programul claselor a V-a - a VI-a executate izolat;
c)alergare 600 m - fara cerinta de timp (implica un efort moderat ).
Aptitudinile investigate sunt:
-memorie motrica si coordonare;
-starea functionala a coloanei vertebrale;
-functie normala a sistemului cardio-respirator;"
La punctul b), ce as putea sa fac? Pot face "cumpana" sau "lumanarea" sau "sfoara"? Ceva exemple, va rog!

Răspuns Câştigător
| Rallu112CrazyKidd a răspuns:

Da.fandarii,cumpana,lumanare,rostogoliri. Tot la pedagogic merg si eu si maine am probele! Bafta!

| LolaLOL98 explică (pentru Rallu112CrazyKidd):

Mersi mult! Dar in ce oras? In Timisoara?

| Rallu112CrazyKidd a răspuns (pentru LolaLOL98):

Nu..in covasna dar probele sunt aceleasi

| Bettyzy a răspuns (pentru Rallu112CrazyKidd):

Si la 1 ce exerciti se fac?