| ioneldan a întrebat:

cand m-am masurat am procedat asa:
1.am pus ruleta pe perete si am tras liniute cu creionu de la 1.75 pna la 1.80 m si mi-a iesit 1.77.
2. dupa ce le -am sters si m-am masurat pe peretele gol mi -a iesit 1.76, 5.
tin sa precizez cand am fost masurat la scoala si la un aparat de masurat inaltimea si greutatea mi-a iesit 1.77.(discult)
care masuratoare credeti ca a fost mai corecta?

3 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Dimineata sau seara? smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea cu 1.77, normal!

| tdbmarius a răspuns:

Cand ti-a iesit 1.76 probabil ai miscat ruleta sau cam asa ceva.Masuratoarea cea mai corecta este cea cu aparatul.