| Ionel201011 a întrebat:

merg la sala si as vrea sa stiu daca astept program de 6 zile full body, e bun? L-am gasit pe net "Un program din cele a lui Arnold"

PIEPT
1. Impins din culcat cu haltera – 5 serii, 6 – 10 rep.
2. Impins declinat cu haltera – 5 serii, 6 – 10 rep.
3. Impins inclinat cu haltera – 6 serii, 6 – 10 rep.
4. Incrucisarea bratelor la cabluri – 6 serii, 10 – 12 rep.
5. Flotari – 5 serii – pana la epuizare
6. Fluturari cu ganterele – 5 serii, 10 – 12 rep.

SPATE
1. Tractiuni cu priza larga – 6 serii, pana la epuizare
2. Ramat cu bara incarcata la un capat – 5 serii, 6 – 10 rep.
3. Ramat cablu jos, cu un singur brat – 6 serii, 6 – 10 rep.
4. Ramat cu haltera – 5 serii, 6 – 10 rep.
5. Ramat cu gantera – 5 serii, 6 – 10 rep.
6. Indreptari cu haltera – 6 serii, 6 – 10 rep.

PICIOARE
1. Genuflexiuni – 6 serii, 8 – 12 rep.
2. Impins la presa – 6 serii, 8 – 12 rep.
3. Flexii din culcat pe burta – 6 serii, 12 – 15 rep.
4. Extensii – 6 serii, 12 – 15 rep.
5. Fandari – 5 serii, 15 rep.
6. Gambe la aparat din picioare – 10 serii (!), 10 rep.
7. Gambe la aparat, din sezut – 5 serii, 15 rep.
8. Gambe cu o gantera in mana, alternativ, 6 serii, 12 rep.

BICEPSI (sesiune de baza)
1.Bicepsi cu haltera, din picioare – 6 serii, 6 – 10 repetari
2. Flexii cu gantera, din asezat, alternativ stanga, dreapta – 6 serii, 6-10 repetari
3. Flexii cu gantera, cu bratul sprijinit – 6 serii, pana la epuizare
4. Flexii cu gantera, din picioare, cu un brat – 6 serii, 6-10 repetari

UMERI:
1. Impins cu haltera din asezat fata – 6 serii, 6 – 10 repetari. Acelasi lucru cu haltera la ceafa.
2. Ridicari laterale din asezat – 6 serii, 6 – 10 repetari
3. Ridicari laterale, aplecat la 90 de grade – 5 serii, 6 – 10 repetari
4. Cabluri, ridicari laterale – 5 serii, 10 – 12 repetari

TRICEPSI
1. Impins culcat cu priza ingusta – 6 serii, 6-10 repetari
2. Extensii la helcometru, 6 serii, 6-10 repetari
3. Extensii cu bara, din culcat – 6 serii, 6-10 repetari
4. Extensii cu gantera, de la ceafa (cu un singur brat) – 6 serii, 6-10 repetari
5. Flotari la paralele – 6 serii, 10 – 12 repetari

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ma intereseaza funda, pentru funda raspund copiii mici si pamalai

deci :

http://www.culturism.ro/......tenta.html

Ai si un plan alimentar. Fara o alimentatie speciala nu pui muschi nici cu cele mai tari exercitii.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Culturisti PROFESIONISTI au lesinat sau au vomitat incercand sa copieze programul lui Arnold.

Arnold faceda programul asta, DUPA :

- injectii cu steroizi
- 10 ani de sala
- 3-4 kg de carne pe zi

Indeplinesti alea 3 conditii ca sa-l poti face? Altfel o sa faci o mare VARZA.

De ce nu faci tu un program NORMAL, cu care crestem toti?

| Ionel201011 explică (pentru Cosmin86):

Da-mi tu un program destul de ok happy mersi, dau funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionel201011):

Nu ma intereseaza funda, pentru funda raspund copiii mici si pamalai

deci :

http://www.culturism.ro/......tenta.html

Ai si un plan alimentar. Fara o alimentatie speciala nu pui muschi nici cu cele mai tari exercitii.

| AntrenorFitness a răspuns:

Programul e foarte bun, dar e un volum mare de lucru.
Nu vei reusi sa lucrezi la intensitatea care trebuie si nu vei avea rezultatele dorite.
4-5 aparate sunt suficiente pe grupele mari si 3 pe grupele mici, asta daca nivelul tau de pregatire te ajuta.
Eu zis sa te orientezi spre programe pe care le poti face cu succes: http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Bafta!

| Ionel201011 explică:

Da-mi tu un program destul de ok big grin