| StefanMihai a întrebat:

Mi-am achizitionat de curand http://www.weider.ro/produs/pure-creatine-powder si nu inteleg doza de administrare :)) Am 90 kg si nu am mai luat niciodata asa ceva :-?

Vreau sa stiu cat sa iau la inceput/cu ce/cand(la ce ora), cat sa iau in perioada de mentinere si cand.
Cand sa fac pauza, dupa pauza cat sa iau/cand!

Vreau sa-mi raspunda un profesionist daca se poate;)

Merci mult!

8 răspunsuri:
| NDC12 a răspuns:

Si nu scrie pe cutie? Hai sa-ti raspund totusi.

5 grame in fiecare zi indiferent daca e pauza sau antrenament.

| JohnnyBi a răspuns:

Hmm. iei produsul si nu stii ce sa faci cu el. te-as face prost, dar o sa te simti jignit si nu vei intelege de ce.

creatina nu are efect pe termen scurt. deci cand sa o iei? cand vrei, important sa fie o data la 24g. cata sa iei? depinde de greutatea ta. daca ai 50 kg poti lua decat 3g, cand ai peste 100 poti lua chiar 10g pe zi. regula generala e de 5g sa eviti orice probleme ce pot aparea (probleme renale daca iei prea multa, ai predispozitie la problemele de rinichi sau bei prea putina apa). creatina nu trebuie ciclizata, totusi unii producatori scriu pe cutie daca este necesara pauza sau nu. daca nu scrie 5g/24h nu conteaza cand o iei. desi eu as tine aproape de antrenament dozarea. adica ori dupa, ori inainte

| Cosmin86 a răspuns:

Tu intai cumperi si apoi intrebi cum se ia?

apuca-te de sah

| StefanMihai explică (pentru Cosmin86):

Tu te-ai nascut atotstiutor?

| StefanMihai explică (pentru StefanMihai):

Expira cumva si nu am timp sa ma informez? thinking Nu toata lumea are cunostiintele tale si decat sa faci caterinca mai bine raspunde-mi la intrebare ca nu strica o parere in plus!

| Cosmin86 a răspuns (pentru StefanMihai):

Nu, dar intai ma documentez si APOI CUMPAR.

| Cosmin86 a răspuns (pentru StefanMihai):

Ia cum scrie pe cutie.

| Renji_Jr._1996 a răspuns:

Si eu am cam aceeas problema mie miau venit aceasta creatina azi am luat si inainte dar nu de la weider. si as dori daca mi se poate spune si mie cu cat timp inainte de antrenament sa iau pastilele?