| 6Anonim9 a întrebat:

Mi-am achizitionat recent o banca de abdomene multifunctionala (abdomen, picioare, brate), iar apoi mi-a zis un prieten ca abdonenele iti afecteaza spatele. E adevarat? Daca da, de ce?
Va multumesc anticipat!
Funda!
Fara raspunsuri idioate, va rog.

4 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Buna, nu afectează, chestiile astea sunt doar prostii, nu te afectează cu nimic, poate doar dacă stai prea cocoșat, dar îmi imaginez că tu ești să faci abdomene.
Succes

| Hades98 a răspuns:

Nu-ti afecteaza daca le executi corect, orice exercitiu are urmari nasoale daca il executi gresit.
Zi la prietenu` tau sa nu mai vorbeasca din auzite, probabil a auzit de la unu` care avea probleme cu spatele si omu` facea si abdomene, si wow, crede ca de la abdomene are problema aceea la spate.

| Tarabostes a răspuns:

Abdomenele iti afecteaza cu sigureanta spatele. Subiectul e dezbatut suficient pe Youtube, dar, grosso modo, din cauza pozitiei si nimarului mare de repetari vei suferi.
Cel mai bine este sa te agati de o bara si sa faci L sit, iti ridici piciorele, si totul va fi bine.
Funda?

| laurentiu442 a răspuns:

Nu afectează decât dacă stai cocoșat