| ANdrey1300 a întrebat:

Mi-am cumparat niste patine de hockey si nu pot sa franez in lateral cu ele. Mi se pare ca au acel sant cam adan... Nu le-am dus la ascutit. Cum sa fac farana? Daca trebe ascutite cum sa le spun la cei care le ascut sa le ascuta?

Multumesc

2 răspunsuri:
| me4u a răspuns:

Buna! Le duci la ascutit si ii spui domnului de acolo sa ti le ascuta cu santul ala foarte mic! Daca este adanc nu vei putea pune acea frana paralela.
Eu mi-am luat de la Skates.ro niste patine Reebok super bune.

http://www.skates.ro/patine

| ToateNumeleSuntLuate a răspuns:

Nu exista moduri diferite de ascutit... nu confunda patinele cu sabii japoneze. Pur si simplu du-le la ascutit si problema ar trebui sa se rezolve, SAU, daca mai poti, schimba-le cu o alta pereche.