| yky69 a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de patine de hockey. Buuun, toate bune si frumoase doar ca am o problema : partea prin care trece siretul este foarte rigida. Cum o pot face maleabila, mai moale, sa ia forma piciorului? Multumesc mult!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Partea aia, ca si toata gheata, de altfel, TREBUIE sa fie rigida, ca sa-ti tina glezna fixa. Altminteri, risti sa faci luxatii sau entorse.

| yky69 explică (pentru ardnaxur1961):

Nu intelegi, partea cu gaurile prin care trece siretul nu sta lipita de picior, sta in sus.

| me4u a răspuns:

Buza aceea cu gaicile stiu ca la unele patine este orientata in sus. Ea se lasa din cate am inteles in urma unei termoformari. Trebuie sa afli daca patinele tale au aceasta proprietate. Spre exemplu un astfel de model Reebok White K are asa ceva si vine initial tot cu acele margini in sus. Uite link : www.skates.ro/patine/patine-de-hockey/patine-reebok-white-k