| Soarecul1234 a întrebat:

Sa zicem ca sunt 2 baieti, unul mai slab si unul mai gras si ar ridica aceeasi greutate. Cui ii va fi mai usor (amandoi au aceeasi masa musculara).

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu mereu masa musculara=forta sa nu uitam asta ok

| Alle23 a răspuns:

Celui gras happy Avand mai multa masa, este capabil sa ridice mai mult

| hgcl a răspuns:

Mie.

| Sader a răspuns:

Celui alab i-ar fi mai usor. Cel gras ar obosii din cauza ca el nu trebuie sa ridice doar acea greutate ci si greutatea lui, iar cum greutatea lui este mai mare i-ar fi mai greu. Un exemplu de genul ar fi si cu 2 oameni la sala, bineinteles ca cel mai gras va obosii primul deoarece are greutatea mai mare si ii este mai greu sa se miste decat unui om normal

| Alexandrubarbarul a răspuns:

Celui gras