| Korg99 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva exercitii la bara fixa pentru
spate (latire)! Multumesc!

Orice fel de exercitiu stiti la bara, va rog sa mi-l spuneti!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| DanielHX a răspuns:

Cu bara pentru spate nu prea stiu.Dar poti incerca cu bara curbata exercitii.De ex stai culcat si il ridici deasupra capului, incepi sa lasi in jos antebratul fara sa misti prea mult cotul si-l ridici. Poti face 6 serii a cate 10-12 repetari.Pentru spate chiar nu stiu nimic cu bara

| Cosmin86 a răspuns (pentru DanielHX):

Ei nu stii nimic... ramat cu bara, indreptari cu bara.

Iar pentru ce vrea el: tractiuni cu priza LARGA tip pronatie, la bara. Alea sunt cele mai bune pentru latire.