| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Stiti ceva metode, de a creste in inaltime?
La 16 ani am 1.60, credeti ca am sanse sa ajung pana la 1.75, si daca da,cum?, ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe un sport de înălțime (înot, volei, baschet, handbal).
Pa, pa.

| SunnyDay88 a răspuns:

Eu zic ca ai nimerit categoria pentru ca asta e si ce iti recomand. fa ceva sport, baschet sau niste exercitii la bara...

| andreea49 a răspuns:

Si eu am aceeasi varsta, aceeasi inaltime si 40 kg. Daca tot vrei sa fii mai inalt/a poti practica un sport...thinking

| LikeCrazzy03 a răspuns:

Poti practica baschet, chiar ajuta, insa daca asa este ADN-ul tau. Nu prea exista solutii in afara de aceasta sad.

| biaelena2002 a răspuns:

Eu am 11 ani. Oricum eu am facut niste exercitii la bara. M-ai mam inaltat un cam 10 - 20 cm. Mi-a fost de folos. Acum am 1, 60 m

| i0nutzuu a răspuns:

Daca poti sa te bagi la atletiscm ceva...sau baschet. ca e convenabil