| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani abia impliniti, inaltime 1.75 si 75 de kg. Pana la varsta de 20 de ani am sanse sa ajung la inaltimea de 1.78 -1.79?

10 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Da, e foarte posibil.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Eu zic ca nu.

| CleanHeart a răspuns:

Da, baietii cresc pana la 24 de ani.

| Nemessys a răspuns (pentru CleanHeart):

21 *

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

24* am un prieten care are 25 de ani si era cu 5 cm mai mic decat mine, s-a inaltat deodata la varsta de 24 de ani. Deci exista si exceptii.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, exceptii exista, dar de cele mai multe ori, pana la 21 de ani. big grin

| CleanHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-un fel are dreptate Nemessys, am exagerat putin dar asa cum ai spus tu exista exceptii.

| VictorL a răspuns:

Nu există o explicaţie medicală cine şi cum creşte, fiindcă cu toţii suntem diferiţi. Însă dacă părinţii sau bunicii tău au fost înalți, sau cel puţin unul din ei, atunci ai şi tu şanse să fii mai înalt. Nu poţi fi sigur că o să creşti, dar nu poţi fi nici sigur că vei rămâne aşa. Înotul ar fi de exemplu o soluţie ca să fii mai înalt, dacă asta îţi doreşti. Însă pe o prognoză în acest caz nu te poţi baza.

| Fechete_Rares_Teofil_1999 a răspuns:

Sigur ca da

| Florin_Andrei_Ducu_1996 a răspuns:

Ai sanse sa faci cancer. Pot primi funda acum?