| T3cHn0loGi3 a întrebat:

Sunt baiat, am 13 ani, 1.67, 50 kg. Sunt slab si vreau sa pun ceva muschi pe mine. M-am saturat sa tot imi zica colegii ca sunt slab si sa rada de mine. Daca puteti sa-mi spuneti un antrenament ( fara sala sau gantere.) am doar o haltera de 5 kg... Sper sa ma ajutati, dau funda.

6 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu cred ca exista haltera de 5 kg, poate gantera. exercitii cu greutatea corpului. flotari, tractiuni, genoflexiuni, abdomene. poti lucra cam orice daca ai o bara suspendata, gen bara unde bate lumea covoarele la bloc. Te duci frumos si te antrenezi, si in cateva luni o sa moara de invidie

| hanonime a răspuns:

Incearca sa faci in fiecare zi flotari, abdomene, tractiuni la bara...din ce in ce mai multe pe zi ce trece...

| Cosmin86 a răspuns (pentru hanonime):

Altu pe langa... in fiecare zi = MAI PROST, nu mai rapid, muschii se dezvolta in zilele de odihna

MAI MULTE REPETARI = rezistena, NU MUSCHI.

MUSCHI = PUTINE repetari cu greutate mare, MEREU sa maresti greutatea, NU numarul de repetari

Asta + o alimentatie speciala pentru muschi, cu 3 mese pe zi nu pune mai nimeni muschi ( daca si alea sunt slabe in proteine... te pisi pe ele de exercitii )

| MeTiN2SeVeRiN a răspuns:

Incearca la locurile de joaca unde sunt bari.eu ma folosesc doar de ele uite un linkhttp://www.youtube.com/watch?v=Wy7-SO7TsoE http://www.youtube.com/watch?v=Zk9jp9rJ3Ss http://www.youtube.com/watch?v=gh9BzXDmHbo sa nu renunti niciodata!

| Cosmin86 a răspuns (pentru MeTiN2SeVeRiN):

Muschii nu se fac cu exercitii... se fac cu mancare + exerctii.

Fara o alimentatie speciala pentru muschi, o sa ai progrese de 2 bani

| nopainnogain29 a răspuns:

Fi atent....eu tot cam pe la varsta ta(am 17 ani acum)am avut exact aceiasi problema...eram prea slab, dar faza la mine era ca voiam sa ma placa fetele, asa ca m-am ambitionat si asa am inceput sa ma antrenez acasa singur, am inceput sa fac flotari zilnic(cat puteam vreo 4-5 serii de vreo 10 flotari)si multe, dar multe abdomene.Asa ajunseseram sa fiu cat de cat bine facut pana sa ma duc la sala.EU ITI RECOMAND sa faci flexi cu 2 gantete sau in cazul tau cu haltera pentru biceps, flotari si abdomene cam de 3 ori pe saptamana si cel mai important:MANANCA bine si Odihnestete. Poti lua si un concentrat proteic. Sper ca ti-am fost de ajutor