| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am inaltimea de 1, 86 si 68 de kg. Problema mea este ca sunt slab, am facut putina sala deci am forta. De vreo 3 ani ma tot chinui sa ma ingras, mananc foarte mult dar nimic(deci chiar mananc), nu sunt bolnav, n-am avut nici o boala sau dereglari de nutritie. Stiti vreo metoda sa pun pe mine cateva kg?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Depinde si de ce varsta ai!
. daca esti in perioada de adolescneta, atunci esti inca in crestere!
si poti sa mananci cat vrei ca tot nu se depune!
incepi sa te ingrasi dupa 18 ani, cand te opresti din crestere!

| katy a răspuns:

Probabil asa iti este metabolismul daca cei din familia ta nu sunt la fel de slabutzi ca tine, inseamna ca ai sanse sa te ingrasi.incearca sa fii mereu odihnit sa dormi bine, sa mananci de 3 ori pe zi, mai poti manca si cate un fruct intre mese ca au calorii, incearca sa elimini stresul si vei avea rezultate

| pufulete17 a răspuns:

Deci ...nu mi-ai spus varsta, eu am 16 si ani am aceleasi trasaturi ca si tine (fizice) dar totul tine de fizionomia fiecaruia.de ex. noi nu putem sa ne ingrasam cat am manca si altii beau numai apa si se ingrasa.ce s`ai faci. astia suntem noi, dar daca ai varsta mea sau stiu si eu 17 maxim 18 inseamna ca ai crescut foarte mult o data(de ex eu am crescut 20 de cm in 2 luni si ceva nu e ceva imposibil) si ca nu ai de ce sa iti faci griji pentru ca in perioada urmatoare ai sa te ingrasi deoarece organismul nu s`a adaptat cu cresterea brusca
P.S asa mi-a spus doctorul! deci daca te recunosti in ceea ce am scris eu p`acilaughing insemna ca nu ai de ce sa iti faci griji... daca nu iti recomand sa incepi sa iei niste vitamine, proteine ceva, intreaba`ti antrenoru de la sala caci el sigur stie tongue bafta

| andrei444 a răspuns:

SALUT inCEARACA DUPA SALA UN. Super Mass Gainer. de proteine cu multe calorii si dimineata la trezire, inainte de culcare...

| deathproof a răspuns:

Am 19 ani, am uitat sa precizez

| asterix13 a răspuns:

Presupun ca faci mult sport. asa e? practici vreun sport?