| Florentin98 a întrebat:

Sunt si eu un pescar incepatorhappy! Si vreau sa stiu cum se leaga acul de guta (practic cum se inodeaza)! Aaa si doresc sa fie cu poze ca sa stiu cum fac! Multumesc mult! Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| iubitic a răspuns:

Uite aici, gasesti tot ce doresti.

http://pescarul.ro/

Fir intins!

1 răspuns:
| Yusuke16 a răspuns:

Iei firu de nailon si acu in aceeasi mana. Faci o bucla si o ti lipita de ac si cu cealalta mana invarti de 8-12 ori bucata prelungita a nailonului. Trebuie sa dai acea bucata peste fir si ac.In caz ca ai dat o data printre ac si nailon, cand v-a trage pestele exista posibilitatea sa scape cu tot cu ac. Apoi dupa ce ai invartit bage capatu firului prin bucla creata. Apuci capatu firului cu dintii si trage sa ii faci nodu.