| bambui69 a întrebat:

Va rog spuneti-mi care sunt principalele competitii de fotbal desfasurate pe plan national? Repet plan national.Am de facut un proiect si nu m-a pasionat fotbalul prea mult, iar de aceea nu cunosc.
Multumesc anticipat si dau funda.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti informatiile pe site-ul oficial al FRF si pe alte site-uri.

| Drimmero a răspuns:

Campionatul intern,, cupa si supercupa din fiecare tara in parte.

| DanielLaz?rPopa2019 a răspuns:

Liga 1 și Cupa României sunt cele mai importante competiții din România, iar din Europa sunt UEFA Champions League și UEFA Europa League. Fundă?