| Fara7390 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de box. Ce e mai bun? Judo sau box?
Funda!

7 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Ar merge box.
Ma gandesc ca te aperi mai ok in vreo situatie aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș merge pe Judo, e mai puțin violent decât Box-ul.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Tu alegi. Cand esti pe strada crezi ca ai timp sa-l iei pe unu sa te trantesti cu el pe jos sau sa-i dai un pumn în fata? Eu iti recomand boxul. Multi spuneti ca e violent, dar daca faci ceva, macar sa te ajute. Eu iti recomand pentru strada karate le.

| Adiadictie a răspuns:

Judo pentru ca nu e chiar asa de violent

| Louys a răspuns:

Fiecare sport/arta martiala este buna in felul ei, vezi ce iti place.
Ce iti place tie mai mult din priviri, aia o faci.

Si am vazut pe net "Arta martiala" VS "Arta martiala", alea-s prostii, pentru ca depinde de luptator si de cat de bun este el, si de cat de mult ii place ceea ce face.

In concluzie: Alege ce iti place mai mult din priviri, eu am facut Judo de performanta si acum fac Kickbox si imi place mai mult la Kickbox.

| Lalu_Maria-Alexandra_1988 a răspuns:

Dupa parerea mea, Judo este mai bun, deoarece acolo nu iti permite sa te ranesti pana lesini ci doar se bazeaza pe inteligenta si forta.

P.S si eu practic Judo

| AlexandruMarculescu a răspuns:

Judo pentru ca are si unele influente din karate.Te poti apara folosind si boxul dar si judo.Intr-o lupta cu mai multi deodata sa spunem este mult mai ok judo decat boxul.Aceasta este parerea mea.