| Ezorethyk a întrebat:

Vreau sa ma apuc de parkour... daca stie cineva niste exercitii sau un antrenament pentru incepatori sa-mi spuna...pls dau fundita celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Sckipper a răspuns:

Eu am fost la parkour dar putin,daca esti f incepator si vrei sa ajungi avansat iti recomand sa te apuci sa stai in maini,sa mergi in maini si sa iti tii bine echilibru. poti sa te apuci cu sarituri peste obstacole.O miscare mai pentru incepatori e Flip-ul trebuie sa te dai peste cap, fara sa iti atingi mijlocul(te arunci in maine, te dai peste cap si dupa aterozezi in picioare)daca faci asta poti sa te apuci de parkour

1 răspuns:
| Twaste a răspuns:

Daca doresti sa te apuci de parkour sau freerunning te asteptam la Prima scoala din tara care ofera asemenea cursuri avand ca profesori 2 dintre cei mai vechi din tara practicanti. Mai multe detalii la www.reborned.ro