| 135Alex a întrebat:

vreau să mă apuc de sală dar nu vreau un antrenor. Mă ajutați și pe mine cu un orar de luni-vineri în care să intre tot. Gen: luni piept cu biceps și exercițiile. Eu vreau să fac 8 ridicări 4 serii. Dacă mă puteți ajuta dau fundă, mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Poti face cate 2 grupe pe zi spre ex:luni piept-biceps, marti triceps-umeri, miercuri faci pauza/odihna, joi spate-picioare, vineri trapez-antebrat+incheieturi.Si eventual o zi din weekend sambata sau duminica in care faci cardio (in acea zi poti sa bagi si exercitii pentru abdomen). Bineinteles nu stiu daca esti baiat sau fata. Poti urma acest program indiferent de gen dar adaugand o greutate extra se adreseaza mai mult baietilor care trag pentru masa musculara. Daca esti fata sfatul meu este sa te axezi pe exercitii cardio, picioare(gambe, coapse) si cele pentru abdomen si spate.De asemenea niste exercitii yoga si sala maxim 3 zile pe saptamana fiind la inceput.Bafta!

1 răspuns: