| Mr97ScZ a întrebat:

SALUT TPU! Vreau sa merg la sala sapt viitoare si pentru ca n-am mai fost niciodata nu stiu ce greutati sa folosesc.Treaba este ca eu merg acolo doar ca sa imi aranjez pectoralii si sa mai slabesc putin ca sa fac patratele. Spuneti-mi si mie ce aparate si greutati trebuie sa folosesc pentru pectoralii si burta.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Hades98 a răspuns:

Ai grija. daca te v-ei luat dupa toti. care vorbesc aiurea. nu vei vedea rezultate etc.

Deci incepi usor usor. greutatea se creste cu timpul. niciodata sa nu incepi cu greutate mare. chiar daca ai m-ai facut cu ea. poate nu esti incalzit si poti face o intindere.

Daca totus vrei sa lucrezi la definire. fa cu kg putine dar repetari multeee...
Fa si cardio.
Cardio = inot, alergare, orice ce inseamna sa transpiri sau. sa iti lucreze tot muschii o miscare.

Daca nu prea intelegi. Intra pe : www.facebook.com/streetworkout.ro si dale mesaj. o sa iti raspunda la orice!

3 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Pentru abdomen nu cred ca exista aparate, dar poti sa iti pui o greutate pe tine si sa faci abdomene pe scaunul acela special, la pectorali incepi cu ceva mic, sa zicem 10 kg, apoi treptat cresti numarul kilogramelor! Sau cel mai usor ai putea sa il intrebi pe instructorul acela de la sala, ca doar nu-i degeaba acolo.

| RexCuParuCret a răspuns:

Degeaba ai piept si abdomen daca nu ai brat, umeri, spate, picioare.

| TofanCristi a răspuns:

Poţi face şi acasă o mare parte. mai bine stai acasă până dă semne de pătrăţele apoi du-te la sală ca să menţii + "întăreşti" pătrăţelele.