| Aiiida a întrebat:

fac sala petru a slabi. insa nu stiu ce exercitii sau ce aparate sa folosesc pentru a slabi cat mai repede. daca stii( din propria experienta) spuneti-mi si mie. vreau sa slabesc cel mai mult la burta, solduri si picioare. multumesc. Funda! happy

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza foarte mult cum faci te antrenezi
trebuie sa incepi cu inclazirea mereu inainte de a face sport dimineata si sa faci asa e dovedit stiintific
1 prima repriza 4 minute pauza 1 minut nu conteaza ce faci indiferent de sport alergi incept la inceput
a doua repriza alergi moderat 4 /1
a treia alergi la maxim inima, nu te opresti din alergat brusc dintr-o data ca inima sa bata in continuare puternic
apoi maine proteine, fructe, legume crude. bafta multa si acasa poti slabi inteligent doar sa vrei

| sofisis a răspuns:

La banda se ard cele mai multe calorii, apoi la stepper, apoi la bicicleta. Ti le-am enumerat in ordinea eficientei lor.
Apoi evident mai sunt cele pe care sa faci abdomene. Si alea sunt f bune.

| SorinTudor a răspuns:

Abdomene, bicicleta, banda de alergat, presa pentru picioare, aparat pentru biceps femural, fandari, genoflexiuni, din picioare (pentru solduri) rotirea la stanga- dreapta a trunchiului fara sa te apleci in fata

| Cosmin86 a răspuns (pentru SorinTudor):

Abdomene? ce treaba au abdomenele cu slabirea? straight face

| smartyx a răspuns:

Mie cel mai bine mi-a prins banda si stepper-ul. Banda 6 km si stepper 10-15 min. Asa am slabit cel mai bine si uniform.