| depye a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez o bicicleta. Dar nu stiu ce alegere sa fac! Vreau sa o folosesc strict prin oras! De ex. Prin parc... dar si sa ma deplasez la munca, cu ea, in jur de 10 km dus-intors! Subliniez ca NU vreau sa circul printre masini! Si nici nu ma grabesc sa ajung la munca! Mai subliniez ca am 110 kg. bicicleta ar trebui sa fie cat mai rezistenta. Vreau sa circul pe trotuare... unde mai sunt si borduri de urcat/sarit. BMX- UL ar fi rezistent! Si usor de intretinut. Vreau sa stiu daca se poate si ar fi ok sa ma deplasez cu BMX-ul prin oras. Nu ma intereseaza cascadoriile! Doar sarituri mici ca sa ma urc pe trotuare eventual!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

BMX ar fi util dar ce zici de un trekking? Geva de genul: https://www.bike-discount.de/en/trekking-bike

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Salut
Pentru oras cel mai bun ar fi un mtb dar daca vrei si sa sari la 110kg ia-ti un santa-cruz dar nu cred ca o sa reziste nici ala.
Iar in cazul bmx atatia km in fiecare zi plus greutatea ta nu stiu cum o fi.

| DomnulMacaroana a răspuns:

Dar pe trotuar e ilegal sad

| Chis_Madalin_1995 a răspuns:

Ai putea sa iti achizitionezi o bicicleta elecrtica!