| mihai4000 a întrebat:

vreau sa pompez mai mult sange in corp la sala, e ok dupa antrenamentul de hipertrofie 5-6 minute de alergare usoara? Am slabit cu cate vreo 15 minute 2 kg timp de o luna, unii zic ca daca mananci carbo nu arzi muschi, dar logic ca sa arzi grasime, nu arzi mai intai glicogenul? Cel mai bun raspuns primeste funda!

3 răspunsuri:
| eviiil a răspuns:

De ce ai dori sa pompezi mai mult sange la sala? Nu tot sângele aflat în organism circulă activ în sistemul vascular, o parte găsindu-se sub formă de rezervă în organele cu structură diverticulară (splină, unele vase abdominale, plexul subpapilar tegumentar).Ma rog poate vrei sa fi mai venos laughing daca e asa incearca ceva vasodilatatoare(ori suplimente ori manca ardei iute). Spor la trebuie!

| mihai4000 explică (pentru eviiil):

Nu cred ca stii la ce ma refer, ai comentat aiurea

| eviiil a răspuns:

Treaba*