| xRazvan a întrebat:

ziceti-mi si mie ce trebuie sa mananc zilnic sa nu ma ingras(deja am burta si vreau sa slabesc dar fac si miscare)cel mai bun raspuns funda

4 răspunsuri:
| Adryan1302 a răspuns:

Dimineata:un ceai si o felie cu un. pranz:piept de pui la cuptor cu garnitura. cina:un iaurt. Intre mese gustare un mar.Bea multa apa si nu manca banane

| bestb0y a răspuns:

Pai nu este greu de loc.
Fa cat mai mult sport, mananca cat mai multe vitamine, mesele sa fie cat mai dese dar nu foarte incarcate si evita dulciurile si chipsurile.
Mult succes si sper ca am putut ajuta.

| traie994 a răspuns:

Iati o cutiuta cu vitamina C de la farmacie nu e scumpa...incearca sa eviti ciocolata alba si cea normala, insa poti manca de aia amara (nagra)mananca in loc de cartofi prajiti sau din astea supa si fa putin sport in fiecare zi si daca nu poti iesi afara si faci 20 de abdomene sa zic asa.eu am slabit asa 6 kg

| Aiimee a răspuns:

In primul rand iti trebuie un regim sanatos. Cele mai sanatoase regimuri sunt cele bazate pe legume si carne.Fructele nu pentru ca au glucoza(zahar).
Sport: Apucate de sala. Daca nu te pasioneaza te poti apuca de : basket hanbal si fotbal :). Aruncatul cu privirea nu o sa te ajute;)
Uite aici cel mai bun regim pe care il stiu :
http://dietadukan.ro/
Si aici calculezi cate zile trebuie sa tii :
http://www.dukandiet.com/Calculate-your-True-Weight
Succes!:)