| Daniel_Dany_1998_Bsum a întrebat:

zilele astea mam apucat de pariuri și am observat ca marea majoritate a pariorilor pariază 10 sau mai multe meciuri cu cote mici și întrebarea este dc neapărat cotele mici și nu și cele mari? Dau funda pt cel mai bun răspuns

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu este chiar asa. Fiecare are o strategie diferita. Unii joaca sume mari pe un singur meci, altii pe o cota 2, altii fac bilete la sansa (minim 11 meciuri de cote peste 1.25 sau 1.30 la unele agentii), altii joaca cum ai spus tu, bilete de peste 10 meciuri cu cote mici, altii joaca bilete de 16-20 de meciuri, etc. etc. Fiecare parior are un stil diferit. Nu se poate spune ca marea majoritate a pariorilor joaca multe meciuri cu cote mici. In fine, pe langa asta, cred ca cei care joaca asa, gresesc. Pana nu demult luam si eu cotele de 1.10, 1.15, insa am realizat ca nu prea are rost. In prezent, joc doar bilete la sansa cu cote de peste 1.25. Cand zic cote de peste 1.25, pot fi si cote de 2 sau de 3. Daca mi se par sigure, le joc. O astfel de strategie mi se pare mult mai buna.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Joaca la cote mici deoarece sunt mai multe sanse sa castige.