| IonutValeriu a întrebat:

Cotele mici de la pariuri de exemplu 1.08, 1.10, sunt mai sigure? Am observat persoane care pariaza cate 100 de lei pe cote de genul, profit 8-10 lei pe meci, cate 20 de meciuri pe zi
Ar insemna aproximativ 200 lei profit pe zi
Ce spuneti despre asta?

Nu ii inteleg pe cei care pariaza 2 lei si au asteptari la 500/1000 de lei castig

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cotele mari reprezinta castigul mai mare chiar daca probabilitatea sa iasa acel rezultat e mai mica, in schimb cotele mai mici sunt o probabilitate mai mare sa iasa asa, dar trebuie sa bagi sume mari ca sa iei ceva dintr-un bilet cu cota mica. Cei care vor sa scoata doar 200 de lei profit sunt amatori in pariuri, adica mai mult nu risca, un parior veteran joaca pe cote mari, cumpara ponturi, baga combinatii care pot iesi, baga mai multi bani pe cote mari si la final se alege cu ceva bastoane. Poti si cu 2 lei sa castigi 1000 de lei, poate sa aiba bulan maxim si sa-i iasa toate meciurile alea de pe bilet la cote halucinante, in mare parte 80% e vorba de noroc, 10% aranjamente si 10% tehnica de parior ca sa le castigi.

| MireP a răspuns:

Daca pui 100 de lei pe cota 1.10 si pierzi la primul bilet trebuie sa castigi urmatoarele 10 bilete doar sa fii pe zero, in acelasi timp riscand alti 100 de lei.

Iti sugerez sa faci altfel. Iei pariurile pe care vrei sa le pui cu cota 1.10 si le treci pe hartie fara sa pui bani pe ele. Doar urmaresti si notezi rezultatele cateva zile, sa vezi daca merita sau nu cu risc zero.