| DreamHouseit a întrebat:

Salut usnt junior la Petrolul Ploiesti. am vazut la echipa mare (Pe mutu, zicu, hoban)
Cand suteaza cu siretul sua cu latul se invarte mingea foarte ciudat. adica e casicum ar da cu exteriorul.
Deci va rog spuneti-mi si mie cum as putea da cu latul si cu siretul sa ia un efect puternic.
FundaVOT = ^_^

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe YouTube filmulete, o sa gasesti multe tutoriale in romana sau engleza. Dupa asta incearca sa iesi afara si sa aplici ceea ce ai vazut. Daca tot repeti s-ar putea sa-ti iasa, dar aici mai tine si de talent ca iti dai seama, nu toti putem juca ca Mutu.

| Dannnniiii a răspuns:

Haha, pur si simplu incerci sa imprimi cat mai mult efect atunci cand dai cu latul, totul depinde de cum iti misti tu piciorul, te obisnuiesti daca lucrezi pe asta. Cu siretul insa... depinde cum lovesti mingea, mai rar sa ia efect, poate daca prinzi si pe exterior putin. Dar daca vrei efect, foloseste latul/ exteriorul

| rougeMircea a răspuns:

Faza e ca e asa si mingea.Dar incearca sa inclini putin piciorul si se va duce cu efect.Am incercat si eu!