| dani13 a întrebat:

Vineri (alaltaieri) am facut niste tractiuni pentru biceps cu greutati 4 serii a 10 repetari + izometrie la bara tot cu greutati, iar acum inca ma doare bicepsul ca dupa o zi de biceps.
Intrebarea mea este ca, as putea sa-mi fac maine antrenamentul pentru bicpes?
Va rog ziceti repede Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cand vrei sa maresti forta, iei pauza si mai mare intre antrenamente. gen o grupa la 10 zile, cand faci forta maximala.

15 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai de ce sa mai faci? ai facut si biceps destul, are fibrele rupte, ce sa-i faci mai mult?

lasa-l sa se refaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-a aspirina dimineata si seara, nu lua mai mult de 2 pe zi ca te va durea stomacul

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Altu cu aspirinele lui. voi doar sfaturi TAMPITE puteti da?

de carbo simpli, glutamina, etc. nu ai auzit? mult mai eficiente decat MIZERIILE alea de chimicale din aspirina.

copii mici...

| MuncaLaDomiciliu a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin86, "mizeriile alea chimicale din aspirina" e una singura - acidul acetilsalicilic :)

Rolul lui este sa elimine acidul lactic acumulat in exces dupa un efort sustinut.

www.culturism.ro/anatomie/metode-pentru-a-scapa-de-febra-musculara.html

Totusi, explica-ne mai pe larg ce efect au glutaminele si "carbo simpli" in combaterea efectelor febrei musculare.Omul cauta un raspuns corect nu doar arogante aruncate de unii si altii care se cred Hercule intre "copii"

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Da...insa ia 2 aspirine inainte de antrenament, si cada simti ca doare rau te opresti!

Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru MuncaLaDomiciliu):

Sfaturi de copil mic. cati ani ai?

| Mymiii a răspuns:

Daca te simti in stare si nu te mai doare asa de tare, bineinteles ca ai putea! Insa eu zic sa o lasi mai moale si sa ai mare grija la exercitiile pe care le faci!

| rafa1987 a răspuns:

DA merge sa faci azi, daca vrei sa cresti in biceps bagi de dou ori luni, vineri e bun...luni-biceps,triceps.marti-umeri,trapez.miercuri -picioare, joi spate-biceps, vineri-piept tricepswinkingsambata duminica pauza

| zeffez a răspuns:

Poti sa faci, dar sa faci o incalzire pentru muschii pe care-i folosesti ca sa nu faci o intindere sau chiar o ruptura

| andreiiiukuuu a răspuns (pentru zeffez):

laughing). oricum incalzirea este in program si crezi ca asa faci ruptura musculara?laughing "Bun raspuns"

| andreiiiukuuu a răspuns (pentru andreiiiukuuu):

Ma refer crezi ca asa usor faci ruptura musculara?

| andreiiiukuuu a răspuns (pentru andreiiiukuuu):

Ce antrenament pentru biceps din nou? pentru ce? sa vezi ca ai mana mai mare ca inainte de antrenament si sa iesi afara la copii? ia si fa antrenamente calumea nu fa prostia sa faci acelasi antrenament 2 zile la rand. nu ai de ce si muschiul nu se odihneste. In schimb cu aspirinele nu am nimic impotriva eu luam prima oara la prima febra musculara seara o pastila sa mai transpir sa pot elimina apa din corp. Asa ca ia si fa-ti un program cu grupele de muschi si dai batai.

| dani13 explică (pentru andreiiiukuuu):

Amice amu ii frig nu se vad mainile prin bluza deci nu fac, ca sa se vada ca am mainile mai mari, antrenamentu ala ii pentru a-mi mari forta sa pot face trectiuni intr-o mana. happy tongue

| andreiiiukuuu a răspuns (pentru dani13):

Citeste ce a zis cosmin ca sa nu repet eu.la primul comentariu! deci eu zic sa te linistesti si forta ti-o maresti in timp. Cu cat lucrezi mai bine pentru grupele musculare si le dai timp de odihna vei creste mai repede in forta smug Tractiuni intr-o mana o sa faci in timp. azi una peste o saptamana doua si tot asa.

| dani13 explică (pentru Cosmin86):

Ok merci mult pentru sfat! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani13):

Cand vrei sa maresti forta, iei pauza si mai mare intre antrenamente. gen o grupa la 10 zile, cand faci forta maximala.