| Doku2002 a întrebat:

Salut.
Vreau sa ard grăsime corporală. Cine îmi poate un calcul câte kcal sa mananc intr-o zi, și câți macronutrienti? Fără răspunsuri cu Google va rog. Am 16 ani, 70kg și 1.70 înălțime. Sunt o persoana care se antrenează de 3-4 ori pe săptămână cu greutăți și ocazional ies la plimbare/alergat.
Multumesc.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Non stop ardem grasimi, in primele 6 ore cand nu consumi nimic,organismul se consuma singur, apeleaza la grasimi, apoi la masa musculara, sportul doar creste arderea, vezi de o dieta de 1000 de calorii, 50% proteine, 35% cabo, 15% grasimi