| anonim_4396 a întrebat:

Heelo am doua intrebari :1.Am 59 kg la 165 si am cam 21% grasime corporala. Vreau sa ajung la 16-17 % grasime corporala. Cam cate kg trebuie sa slabesc?
2.iau l carnitina cand merg la sala, insa incep cu greutati si termin cu cardio.cand e mai ok sa iau carnitina ca sa-si faca efectul fix inainte de cardio sau inainte de antrenamentul cu greutati? Dau funda

2 răspunsuri:
| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Eu sincer, nu merg la sala, insa. ti-as putea da o idee de un sport pe care ar fi foarte bine sa il incepi pentru a slabi eficient... Eu am mers la Kangoo Jumps si am tinut dieta si am slabit, zilnic cate 100-200 gr. Sper ca te-am ajutat.

| aspir69 a răspuns:

Daca folosesti l-carnitina poti sa-l iei inaintea antrenamentului ca sa-si faca efectul cum trebuie. Trebuie sa incepi cu cardio, poti sa alegi pe banda 30 de minute. Dupa poti sa incepi exercitiile cu greutati, abdomene, fandari cu gantere.
P.S. Parerea mea este una personala si nu trebuie sa o iei in "calcul" ideal pentru tine ar fi sa ajungi la 55 de kg. Nu mai putin de atat!