| DeluxeGroup a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala.Am aproape 14 ani, stiu ca nu este o varsta potrivita dar intodeauna exista un inceput si toti au plecat de jos..As vrea sa stiu ce fel de exercitii ar trebui sa fac si ce ar trebui sa elimin din alimentatia mea.Tin sa mentionez ca fac fotbal de 6 ani deci nu sunt strain cu efortul.
Inaltime:1, 70 Kg:51
P.S: as vrea sa insist pe piept, abdomen si brate.

Răspuns Câştigător
| mmmmmmgggggggfffffhhhhhh a răspuns:

Piept:impins cu haltera din orizontal 3 serii
:impins cu gantere din(oizontal, declinat) 3 serii
:fluturari cu gantere 3 serii

abdomen:cruch 3 serii
:abdomne 3 serii
:ridicarea picioarelor 3 serii

batesadbiceps, tricps, antebrat)

biceps: flexii cu bara Z 3serii
:flexii cu bara fixa 3 serii
flexii hammer 3 serii

antebat: flexia pumnului cu bara 3 serii
:flexia pumnului cu bara invers 3 serii

triceps:flotari la banca 3 serii
:extensi cu bara Z 3serii
:extensi la helcometru 3 seii

La alimentatie trebuie sa mananci cat mai multe alimente cu proteine si carbohidrati.

alimente cu proteinesadcarne,branza,oua,lapte, peste)
alimente cu carbohidratisadorez, paste, cartofi, etc.)

Si sa nu mai mananci toate porcariile de la fast food.

4 răspunsuri:
| smexhy a răspuns:

Apucate de sala de mese

| sonyc3l a răspuns:

Depinde ce vrei..masa musculare sau te maresti xD

| Cosmin86 a răspuns (pentru sonyc3l):

Adica?

| JohnnyBi a răspuns:

La varsta aia sala de mese e buna. corpul nu e facut sa creasca dpdv muscular la varsta aia cum vrei tu. ai un rahat de testosteron produs de glande la 5% folosit pentru alte procese metabolice, incheieturi cartilaginoase care nu pot sustine greutati fara sa fie afectate. sala pana in 17 ani e un fail pe atat de multe planuri incat nu am litere in comentariu sa discut tot.