| PopAndrei78 a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc de un sport de contact (box/kickbox) dar imi este rusine. Niste sfaturi? Multumesc

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Rusine de ce? Orice disciplina se invata, nu intri in sala cu cunostinte, intri sa acumulezi cunostinte, am facut kickbox 2 ani, e foarte fain si ca experienta sociala deoarece in mare parte antrenamentul se bazeaza pe lucrul in echipa, perechi de cate 2 persoane, mai mult exersezi cu colegul decat la sac, cunosti oameni faini cu pasiuni sanatoase pentru sport, nu stii ce pierzi, bonus, sa stii ca vin si gagici nu doar baieti big grin

| Ilovedinero a răspuns:

De ce să iti fie rusine? O sa intrii in sală, o să vezi oameni transpirati, unii chiar plangand, o sa simti tot felul de mirosuri si o sa vezi tot felul de picioare cu forme ciudate.Nu are de ce să iti fie rușine caci toti care sunt in sala aia au trecut prin cele mai nasoale momente

| Tputpu35 a răspuns:

Incepe chiar daca iti este, o sa treaca usor usor

| Anonim2024 a răspuns:

Mai bine te apuci de Karate. La box prea multe lovituri încasate își pun amprenta în viitor.