| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Vreau sa-mi fac niște gantere acasă din ciment, dar am ciment expiratși vreau sa știu dacă merita se le fac.

Se vor crăpa?
De asta fac gantere din el..cred ca o sa tina..pt ca mna..nu fac casă...fac niște gantere.

Ce părere aveți?

Funda cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Zxcv6 a răspuns:

Da vor ține dar cand le faci pune mai putină apa după ce leai format să le uzi cu apa sau punele să stea în apă din când în când

| TobiasAlx a răspuns (pentru Zxcv6):

Nu înțeleg la ce te referi.

Sa le stropesc după ce s.au uscat? sau pe tot parcursul zilei. când se usucă cimentul?

| Zxcv6 a răspuns (pentru TobiasAlx):

După ce s-a uscat stropeștele cu apă nu mult putin și acest pas trebuie făcut în fiecare luna de 1-2 ori și o să țină am gantere de 2 ani făcute din ciment și fac aceste pași și rezistă sunt ca în prima zi

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă cimentul este încă praf( nu este întărit) va ține.

| Visereale a răspuns:

Da o sa tina, numai ca sa le stropesti cu apa din cand in cand dupa ce ai facut forma.