| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Îmi fac gantere din ciment și vreau sa le fac mânerele din lemn..are ceva?

Se poate întâmpla ceva?

Funda cel mai bun raspuns.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

În afară sa se rupă mânerele ce altceva sa se întâmple?

| sierra1 a răspuns:

N-are nici pe dreak dar știi cum e: obrazul subțire se ține cu...

| Hammurabi a răspuns:

Teoretic nu.
Dar ai grijă cum le faci, să nu se desfacă/desprindă cumva când lucrezi cu ele și să te trezești cu o bucată de ciment în cap. laughing

| johnnny123 a răspuns:

Un set de două gantere reglabile costă 86 de lei la Decathlon.
Chiar merită să ți le faci tu singur din ciment și lemn?

| ReddY25 a răspuns:

S-ar putea sa te ranesti dar faci cum stii

| DeMicUnCălător a răspuns:

Exsită un motiv intemeiat pentru care toate ganterele si halterele sunt dintr-o bucată și sunt din fier.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Se rup lemnele

| TobiasAlx a răspuns:

De exemplu. poate sa-mi iasă manerul din ciment? dacă e din lemn?

| SOW777 a răspuns:

Salut.depinde de duritatea lemnului. Si greutatea pe care vrei sa o alegi. Te as sfatui sa utilizezi o bara de metal totusi si sa faci greutatile mai mici. Ca sa nu fie chiar asa de grele.