| Fresh a întrebat:

vreau sa obtin in cateva luni 5-6 luni niste deltoizi (umeri) mai pietrosi gen constructia celor ce fac kickbox happy si as vrea sa stiu un program pentru umeri in special happy eu am un program lunea miercurea si vinerea cu greutati ...lunea facand umeri si alte chesti si vreau sa adaug niste exercitii mai bunebig grin

4 răspunsuri:
| X a răspuns:

Specifica si tu unde faci exercitiile...la sala sau la kickbox si ce ai la dispozitie daca ai sala e simplu daca ai altceva detaliaza

| Fresh explică (pentru X):

Deci nu fac kickbox. vreau sa am constructia la umeri ca cei de la kick box.si am haltera acasa 2 gantere am greutati am extensor 5 corzi am multe ma rog o mini sala laughing

| X a răspuns:

Http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-deltoid.html la primul tu faci toti cu ganterele.12 repetari 4 serii fiecare, daca ai greutati mici le faci usor...nu repede, daca ai greutati mari tot usor incearca sa le faci:P

| Cosmin86 a răspuns (pentru X):

Poate invers, 4 serii a cate 12 repetari happy