| MaTrIx8378 a întrebat:

De cateva luni bune m-am lasat de sala din cauza programului scolar, mi-am cumparat 2 gantere + greutati (discuri ), si vreau sa ma apuc sa fac acasa, as vrea sa fac pentru brate si piept, umeri, dar nu prea mai imi aduc aminte de exercitii mai ales ca n-am " masa " d-aia speciala pentru piept :d. la umeri as putea sa ridic ganterele sus si sa fac pentru umeri dar asa in general numai stiu, deci as dori un program in primul rand, si niste exercitii si daca tot voi face acasa, rezultatele apar repede? sau

Răspuns Câştigător
| The1smartiest a răspuns:

Mai greu acasa. dar decat deloc e bine se va vedea cu siguranta diferenta. ai zis ca ai 2 gantere. poti sa faci : piept stai pe o bancuta, masa, pat, faci impins, fluturari. pentru brate poti sa faci flexii cu gantere, ciocane din picioare din sezut. pentru umeri ridicari in sus, impins, fluturari laterale din aplecat din picioare..mai uita te pe net ca ai si poze. mai faci flotari, genoflexiuni cu ganterele in mana, fandari ..deci se poate bafta

5 răspunsuri:
| k4Zy a răspuns:

Uita-te aici poate gasesti ceva folositor
http://www.youtube.com/watch?v=wePfkCyJNKQ

| Cosmin86 a răspuns (pentru k4Zy):

Program de 2 bani bun pentru copii mici

| Cosmin86 a răspuns:

Uite aici :
http://www.getfit.ro/......acasa.html

Sper ca stii ce trebuie sa mananci pentru muschi.

P.S. : rezultatele apar lent cu sala, acasa o sa apara si mai lent

| k4Zy a răspuns (pentru Cosmin86):

Sunt aceleasi exerciti...

| Cosmin86 a răspuns (pentru k4Zy):

E vorba de program, exercitiile fara un program nu valoreaza 2 bani.

Si nu stiu cum faci brate in 8 minute, ai nevoie de 20 de min pentru biceps, 20 pentru triceps si vreo 15 pentru antebrat, deci cam 55 de minute pentru un antrenament de brate, o data pe saptamana, daca vrei brate cu adevarat.