| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, vreau si eu ceva sfaturi. Bun. Sunt 2 "smardoi" care mai comenteaza la mine laughing si faza e ca daca nu ii bat acum o sa ma bata ei cand au ocazia. Treaba e ca unu are briceag si altu pumnal. Eu stiu sa ma bat, am forta, fac sala, fac box (acum am luat vacanta... ), dar nu stiu ce sa fac sa ma apar contra armelor albe.
A da era sa uit. Daca ala vine in fata mea scoate pumnalul si imi da una in burta si ii bat rau de tot pe ei si ceilalti si daca o sa iasa cu politie pot sa o intorc in favuarea mea ca m-au atacat cu arme albe? Sunt minori ei, eu am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Ba iti zic cum am facut eu, mi-am luat un spray de ala cu piper cu vreo 50 de lei si pac! direct in ochi le-am dat, dupa am stat langa ei si radeam de ei, ei nu mai puteau de durere. Unu avea o bata si un prieten de al meu a filmat totul, dupa aia s-au dus si au depus plangere, dar cand vine cineva cu o bata la tine si tu le dai cu spray in ochi se numeste autoaparare. Na... oricum stiu cum e sa locuiesti intr-un cartier cu "rrom" (tig.ani) d'astea.

8 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Lumea care comenteaza pe aici nu prea stie cum e impotriva cutitului. Nici daca esti cel mai iscusit luptator nu iti garanteaza ca nu o sa-ti iei un cutit si n-o sa mori. La lupte te invata sa fii si destept, daca ai ocazia sa le dai somn le dai, daca au cutitele in mana si crezi ca nu faci nimic lasa de la tine. Trebuie sa fii copil sa crezi ca te poti bate cu 2 cu cutite, sa mizezi pe faptul ca ei nu o sa-l bage in tine si sa scapi. Daca-l baga, poti sa mori si ai mizat prost. Tu ca si luptator ar trebui sa analizezi situatia si sa iei actiunile pe care le consideri necesare. Politia va fi de partea ta dar daca te injunghie nu cred ca te vei simti mai bine de la asta. In cel mai rau caz poti sa-ti iei un pistol cu bile si sa-i linistesti mai repede si fara prea multa bataie de cap. Depinde de tine si de cat esti dispus sa risti, dar nu uita sa fii inteligent si in lupta cat si in prevenirea ei.

| Cronki a răspuns:

Armele albe asociate cu tupeul si orgoliu` duc ori la morga ori dupa gratii!
Nu-i de joaca cand vine vorba de cutite folosite altfel decat asa cum trebuie! Boxul, sala si forta nu ajuta la nimic daca te prinde pe picior gresit si te inteapa. La 15 ani ai multe alte lucruri de facut, ocoleste astfel de persoane!
"Daca ala vine in fata ta, scoate pumnalul si iti da una in burta" singurul lucru care-l mai poti face e sa suni la morga pentru programare!
Uite un caz unde un tanar si-a pierdut viata:
http://www.monitorulbt.ro/......atean.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa rezolvi problema asta prin cuvinte, nu prin bataie ca Doamne Fereste se ajunge la cine stie ce. Te sfatuiesc sa vorbesti calm cu ei, sa le explici ce te deranjeaza si sper sa va intelegeti.

Răspuns utilizator avertizat
| MCRgurl a răspuns:

Te poti duce la politie daca te ameninta cu armele alea.

| CocaColaRO a răspuns:

Omule, eu sunt fix in aceeasi situatie, eu nu am arme albe, nu stiu sa bat dar am forta...deci ce e de facut? Pai.

Practic ii ocolesti...dar nu o sa faci asta la nesfarsit, o sa ai copii, familie si altele si asa o sa fugi? Nu! Are briceag? Mvaiii...crezi ca are tupeu sa iti bage briceagu in tine? Eu zic ca te-a luat putin de,, prostut,, si fricos cum m-a luat pe mine si isi bat joc de tine. Eu zic ca de la om la om, cand te prind si vezi ca dau ei in tine, da-le frate in nas, la fight street te invata astfel : Daca ii dai in nas, are 30% sa mai continue lupta, daca ii prinzi una sanatoasa in nas il faci down.

De asemenea, pumnul este mai rapid ca piciorul, dupa ce i-ai dat cu pumnul primei,, victime,, da-i cu piciorul (toata talpa) in muschiul de deasupra genunchiului dupa care daca se lasa in jos ii aplici o lovitura de genunchi in nas.

Stiu ca pare putin SF, da, poti incerca decat sa stai sa ti-o iei toata viata de la altii. FII BARBAT FRATE! Nu cred eu ca aia doi sunt Van Damme si Jackie Chan. Sa fim seriosi.

Numai bine!

P.S : Daca esti inalt, floare la ureche.

| BhepGameingYTB a răspuns:

Ok, daca o sa cheme politia, o sa ii aresteze pentru ca au arme. Funda?

| DevilStefanRO a răspuns:

Eu as zice sa incerci sa ii ocolesti si sa fii mai destept ca ei, sa nu le intri in acest joc. Stii doar cel destept nu este cel care stie sa iasa din bucluc si cel care stie sa nu intre in ele. Bafta!winking