| alinnephilim a întrebat:

Salut, vreau si eu sa stiu ce amestecuri de proteine va faceti voi acasa?

Oul crud, amestecat in blender cu fructe si lapte este sanatos?

Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

Oul crud este periculos, poti lua salmonela de la el, mai bine il consumi fiert, omleta sau altfel preparat. Poti sa incerci iaurt sau lapte in combinatie cu ce fructe vrei tu si sa-l indulcesti cu miere sau zahar.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Proteina cea mai buna e salata de fructe cu frisca combinata. Sau ou gol amestecat in pahar dar nu e dulce deloc, cand nu ai foc la aragaz il bei direct.

| Lucian_2517 a răspuns:

Ai putea incerca ou crud cu lapte si miere, este foarte sanatos si face bine la gat.De ce sa dai banii pe pastile cand poti sa-ti faci un medicament sanatos acasa?