| bigmc a întrebat:

Am 15 ani si 175cm si m-ar bate gandul sa ma apuc de sala dar am inteles ca exercitiile care apasa coloana nu sunt recomandate pentru ca nu voi mai creste in inaltime ceea ce e o mare problema pentru mine fiindca joc baschet si echipa cere inaltime! Ce spuneti sa ma apuc sau sa mai astept? (varsta optima poate o cunoaste cineva)! THX

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Nici un exercitiu nu te afecteaza atat timp cat nu ridici greutati mari! adica poti sa te antrenezi cu gantere de cel mult 10 kg e ok! dar fa si basket si o sa ajungi la 1.88 peste 5 ani

3 răspunsuri:
| Curiosu a răspuns:

Depinde ce iti doresti mai mult...Eu te sfatuiesc sa ramai cu baschetul caci e un sport frumos si asa poti sa iti testezi cu adevarat fizicul. Sala nu iti aduce mai nimic decat o lipsa in portofel. Daca te gandesti ca fetele o sa sara pe tine fiindca ai mers la sala te inseli...

| AliceThai a răspuns:

Pai apuca-te si evita exercitiile care-ti apasa coloana, care-i problema?!
De fapt care sunt exercitiile astea?

| bigmc explică:

Mersi de raspunsuri...sincer nu ma gandesc ca o sa sara fetele pe mine...sincer nu ma intereseazahappy.dar ar merge un patratel cololaughingunu colohappy.ma gandeam ca ma ajuta sala si in baschet.THX