| MaTrIx8378 a întrebat:

Salutare, am inceput sa iau Creatina Powder de la ON, o cupa de 3, 6 g cu 240 ml apa rece cu 30 de minute inainte de antrenament, dar am observat ca din cauza creatinei am gaze si asa uneori o mica durere de stomac, dar in general doar gaze si nu stiu de ce. Am inceput sa nu mai iau si mi-a trecut, dupa ce le-am luat iar au aparut aceleasi senzatii. Am incercat si cu alta creatina (pastile) si tot asa, e normal?

1 răspuns:
| Nickname1890 a răspuns:

Ma indoiesc ca ar avea legatura cu creatina. Poate atunci cand iei creatina schimbi si ceva in alimentatia ta, maresti aportul proteic... mai bei si un shake de proteine pe langa creatina? Proteinele intr-adevar pot da niste gaze.