| Eduard75 a întrebat:

Salut, Am 17 ani si am o problema de ceva timp.
Am patit in 1 luna sa imi curca de 4-5 ori sange din nas deodata.
Poate fi din cauza creatinei?
Iau 5 grame pe zi. cu 250 ml de apa. cand o administrez.
Intr-o seraa dupa ce am luat creatina dupa 10 minute a inceput sa imi curga sangele.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da, poate fi de la creatina, sansele sunt mari dar mai poate fi si de la antrenamente, te antrenezi prea mult. N-as putea sa spun exact din ce cauza sangerezi, asta trebuie sa afli tu! Incearca sa nu mai iei creatina un timp, vezi ce se intampla, apoi incearca sa nu te mai antrenezi asa mult... vezi tu! Bafta!

| SoleX a răspuns (pentru lpavel):

De cand ai sangerari nazale de la creatina, iar posteaza toti maimutoii pe site-ul asta?

2 răspunsuri:
| SoleX a răspuns:

Ai putea sa ai probleme cu inima din cauza creatinei doar daca o consumi in exces, 20-30 grame pe zi(ceea ce este foarte mult), in rest daca iei 5g pe zi nu are nicio problema.Problema cu sangerarea este doar provizorie si sigur nu e de la creatina