| Alex955 a întrebat:

Salutare, am nevoie de câteva sfaturi. As dori sa slăbesc 5-8kg însă fără sala și as dori sa știu pe lângă deficit caloric zilnic... daca abdomenele, genoflexiunile sau flotarile ajuta. Mersi pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate slabi cu dieta, dar odata cu pierderea grasimii, pierzi si masa musculara.
De aceea este bine sa slabesti cu sport si nu nu diete.
Abdomenele, genoflexiunile si flotarile, ajuta DOAR daca faci minim 1 ora pe zi, in ritm intens, pana uzi tricoul dupa tine.

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Ajuta intr-un fel. Arzi kcal. dar va trebui ori sa faci multe repetari fara pauza, ori sa adaugi greutati. In caz contrar vei arde putine kcal. Si asa nu arzi prea multe laughing

| aXy99 a răspuns:

Mai bine faci antrenamente HIIT, jogging sau sprinturi.