| annna27claudia a întrebat:

Buna TPU.
Daca mananc cate calorii am nevoie pe zi si merg la sala zilnic, exercitii cu greutati, as putea sa-mi pastrez restul corpului cum e acum si sa dau jos din abdomen?
Stiu, stiu ca daca vreau abdomen trebuie deficit caloric, dar eu nu vreau sa slabesc per total

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand burtica se duce prima, mai ales daca faci hit

| annna27claudia explică (pentru RAY):

Ce e "hit"?

| RAY a răspuns (pentru annna27claudia):

Anna cand faci sport extrem, de exemplu nu sa alergi, sa mergi pe jos, sa faci sprint, in cele 30 de secunde dai totul din tine, hit poti face si la sala, alergi cu 14km 30 de sec vs 30 pauza, 10 minute daca poti e perfect, asta arde grasimea abdominala cel mai bine, vezi tu stramosi nostri nu faceau maratoane si atacau rapid prada

| Violleta2022 a răspuns:

Ce intelegi tu prin "cate calorii am nevoie pe zi"?
Fiindca unii simt ca au nevoie de 4000 pe zi si asta inseamna "regim" de ingrasare.
Ca sa slabesti uniform, sa dai grasimea jos si sa-ti lucrezi anumiti muschi, trebuie sa mananci cu cap, nu mai mult de 1500-2000 de calorii pe zi si lucrat intens la sala, 1 ora pe zi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți slăbi cum vrei tu, corpul decide.

| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa-ti calculezi necesarul de calorii functie de sex, greutate, inaltime, varsta si mananci cu circa 50 kcal mai putin decat minimul necesar.

| VoidEternal a răspuns:

Nu poti slabi targetat, pe zone.

| Antopuff a răspuns:

Dacă lucrezi abdomenul mai intens și ai un deficit caloric slăbești de acolo iti spun din experientalaughing

| annna27claudia explică (pentru Antopuff):

Mulțumesc ????

| RAY a răspuns (pentru Antopuff):

Prima grasime care se duce este burtica, cu cat efortul e mai mare cu atat pierzi mai multa grasime de acolo.