| Axer a întrebat:

Salutare am o problema!
Am 14 ani de curând m-am înscris la fotbal mă duc la antrenamente de 3 ori pe săptămână mă duc la fiecare meci, mă antrenez acasă zilnic.
Ideea este că am 14 ani eu vreau sa evoluez in acest sport dar unii mă descurajează ca să zic așa.
Îmi spun că este prea târziu la vârsta asta sa mai evoluez și mă simt prost rău mai ales că vreau sa fac din asta o carieră cel puțin la asta visez.
Îmi spun mulții că Messi la vârsta mea deja rupea fotbalul.
Și da au dreptate dar vreau și eu să evoluez. sad

7 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca chiar vrei sa faci asta, nu te poate opri nimeni. Nu exista o lege scrisa ca trebuie sa ai mingea la picior inca din nastere laughing. Din moment ce academia de fotbal te-a inscris, inseamna ca ai inceput cariera sa zicem asa. Nu lua in seama lumea, mai ales daca cei care vorbesc sunt Gigei care scuipa seminte la colt de bloc.

| ioana748 a răspuns:

Pai, ai facut un lucru bun ca esti inscris in cadrul unei echipe si te antrenezi.
Doar de tine depinde totul, nu contează ce spun carcotasii, din astia tot vei intalni in viata.
Esti inca tanar si in timp util.
Multa bafta.happy

| Axer explică (pentru ioana748):

Mulțumesc mult happy

| ioana748 a răspuns (pentru Axer):

Cu drag, mult succeshappy

| timidu89 a răspuns:

Un exemplu ar fi Emanuel Culio, daca nu gresesc de la zidar a ajuns fotbalist destul de bun. Mai ai timp sa evoluezi, nu e ca si cum ai avea 20-21 aniwinking Trebuie multa munca, nu e vorba numai de talent zic eu.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Tinere muncește și urmează-ți visul! Succes!