| Adrian22cluj a întrebat:

Salutare,am și o problema, sunt portar și de la ceva timp când ma arunc pe partea stanga ma doare mushiul de la fund partea aceea a fundului lateral nu știu cum sa zic dar când ma arunc pe partea dreapta nu am nici o problema știți cumva cum pot remedia problema aceasta?

6 răspunsuri:
| Ilovedinero a răspuns:

Din câte știu portarii trebuie sa amortizeze căderea cu mâinile. Poate nu ai apucat o data și din cauza asta mușchiul s-a contractat și a rămas asa.Eu îți recomand un masaj în care sa pui presiune într-un punct, de ex sa " intepi" mușchiul cu 2 degete, chiar daca pare ca se contracta pe moment după aceea se va relaxa, asta este cea mai folosita metoda de kineto-terapeuți la masaj

| MotoBlitz a răspuns:

Poate fi de la coloană, mușchi sau pur și simplu te arunci pe un teren dur și ți s-a presat carnea, același lucru ca și durerea din călcâi worried thinking

| Adrian22cluj explică (pentru MotoBlitz):

Îl simt asa umflat dar tare asa ca piatra, dar în niciun caz din cauza coloanei ca asa trebuie sa ma doare și celalalt zic și eu?

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Renunta la a mai fi portar, asta e un principiu din medicina, daca te doare rau in partea aceea nu te mai arunca pe ea, ca sa nu te mai doara. Du-te sa te vada un medic, eventual medicul de familie.

| Adrian22cluj explică (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Nu renunț la visul meu, și durerea după câteva zile nu mai este

| MotoBlitz a răspuns (pentru Adrian22cluj):

Ia-ți niște pantaloni adevărați de portar cu apărători pentru fesieri. Nu e nimic grav, dar dacă continui o să te doară și mai rău și o să învinetești