| Ionut2111 a întrebat:

Salutare, as vrea sa stiu care sunt probele sportive pentru inscrierea in armata. Am 18 ani mai am un an si termin liceul iar dupa vreau sa ma inscriu in armata. Stiu ca sunt probe sportive si psihologice, iar eu as vrea sa stiu care sunt probele sportive adica ce va trebuii sa fac.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici ce vrei sa stii: https://dmru.mapn.ro/pages/view/98

| Kogaion a răspuns:

2 km in 9 minute la probele sportive, mai e si o proba la matematica pe langa cele sportive si psihologice.

| Roctov a răspuns:

Ai alergare de rezistenta 2000 de metri si daca nu ma insel baremul este de 9:30. Si pe langa asta mai ai de parcurs un traseu ce presupune mai multe exercitii... ceea pe ce zic eu ca ar trebui sa te axezi pentru acesta sunt tractiunile....restul tin de echilibru si viteza.

| Roctov a răspuns (pentru Roctov):

Si mai este examenul psihologic care difera de la o academie la alta si de arma(specialitatea) pe care ti-o alegi; examenul scris este la matematica si engleza(ambele grila). Academia Tehnica Militara are si la fizica.