| paulandreii a întrebat:

As vrea si eu niste exercitii pentru pectorali...

Răspuns Câştigător
| Megas a răspuns:

Pai daca mergi la sala iti recomand:
impins cu bara pe plan drept 4 serii a cate 8-10 repetari
impins pe plan inclinat ( fata ) 4 serii a cate 8-10 repetari
impins pe plan inclinat ( spate ) 4 serii a cate 8-10 repetari.
si fluturari paralele cu ganterele. asta este exercitiul de care am fost cel mai multumit si a dat rezultatewinking

| paulandreii explică (pentru Megas):

Am 15 ani... este bine sa ma duc la sala de la varsta asta? Daca nu imi zici si mie niste exercitii acasa?

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru paulandreii):

Acasa poti sa faci si flotari happy

| paulandreii explică (pentru MaTrIx8378):

Fac flotari... dar credeam ca mai este si altfel de exercitiu pentru pectorali...

6 răspunsuri:
| sniper2998 a răspuns:

Pentru pectorali sunt foarte bune flotarile si fluturarile laterale, inainte de antrenament da-ti un pumn in pectoral sa vezi ca te doare, dupa 2 saptamani de antrenament da-ti un pumn in pectoral si ai sa vezi ca nu te doare delochappy mananca foarte bine si fa trageri la barawinking

| paulandreii explică (pentru sniper2998):

Mersi! O sa continui cu flotarile :d

| Cosmin86 a răspuns (pentru paulandreii):

Nu continua cu flotarile, tine-te de antrenamentul la sala dat de Megas. Sa ai pauza 60-120 de secunde intre serii maxim, astfel obtii pompare maxima, si in timpul liber odihneste-te. Muschii cresc atunci cand se odihnesc, NU cand ii lucrezi. Iar tu daca faci flotari acasa nu-i lasi sa se odihneasca cum trebuie => ii supra-antrenezi => progrese mai slabe. Si sa lucrezi pieptul o singura data pe saptamana. Poti face flotari DOAR de incalzire, inaintea antrenamentului, 2 serii.